WP Rocket 3.3.7 - en to bg_BG translation catalogue (423 entries)

en: %1$d %2$s optimized.
bg_BG: %1$d %2$s .оптимизиран

en: %1$s %2$s requires at least PHP %3$s to function properly. To use this version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %3$s or higher. If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
bg_BG: %1$s %2$s изисква поне PHP %3$s, за да функционира правилно. За да използвате това версия, моля попитайте вашия хостинг как да надстроите сървъра си до PHP %3$s или по-висока. Ако не можете да надстроите, можете да се върнете към предишната версия, като използвате бутона по-долу.

en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
bg_BG: %1$s Минифицирането в момента е активирано в <strong>Автооптимизиране</strong>. Ако искате да използвате %2$s минифициране, изключете тези опции в Автооптимизиране.

en: %1$s is good to go! %2$sTest your load time%4$s, or visit your %3$ssettings%4$s.
bg_BG: %1$s е готов за работа! %2$sТествайте времето за зареждане%4$s, или посетете Вашите %3$sнастройки%4$s.

en: %1$s%2$s Add-on%3$s is currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$s to work on your site. | %1$s%2$s Add-ons%3$s are currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$s to work on your site.
bg_BG[0]: %1$s%2$s Add-on%3$s в момента е активиран. Конфигуриране на настройките на CDN не са необходими %2$s за да работи на вашия сайт.
bg_BG[1]: %1$s%2$s Add-on%3$s в момента са активирани. Конфигуриране на настройките на CDN не са необходими %2$s за да работят на вашия сайт.

en: %1$s: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. %2$sGo to permalinks settings%3$s
bg_BG: %1$s: Структурата на връзките се изисква за да може плъгина да работикоректно. %2$sОтидете в настройките на връзките %3$s

en: %1$sDelete the file%2$s.
bg_BG: %1$sИзтриване на файла%2$s.

en: %1$sDownload the file%2$s.
bg_BG: %1$sИзтегляне на файла%2$s.

en: %1$sMobile cache%2$s works safest with both options enabled. When in doubt, keep both.
bg_BG: %1$sМобилният кеш%2$s работи безопастно и с двете активирани опции. При съмнениезапазете и двете.

en: %1$sSimpleXML PHP extension%2$s is not enabled on your server. Please contact your host to enable it before running sitemap-based cache preloading.
bg_BG: %1$sSimpleXML PHP extension%2$s" не активиран на вашия сървър. свържете се с хостинга ви, за да го активирате, преди да стартирате кеша, въз основа на картата на сайта за предварително зареждане.

en: %1$sUser cache%2$s is great when you have user-specific or restricted content on your website.
bg_BG: %1$sПотребителският кеш%2$s е полезен когато имате специфично или ограничено за достъп съдържание на сайт ви.

en: %s Update Rollback
bg_BG: %s Актуализиране на връщането

en: %s cannot configure itself due to missing writing permissions.
bg_BG: %s не може да се конфигурира от само себе си заради липсващи права за писане.

en: %s clear
bg_BG: %s изчистване

en: %s draft in your database. | %s drafts in your database.
bg_BG[0]: %s чернова във вашата база данни.
bg_BG[1]: %s чернови във вашата база данни.

en: %s expired transient in your database. | %s expired transients in your database.
bg_BG[0]: %s изтекъл преходен процес във вашата база данни.
bg_BG[1]: %s изтекли преходни процеси във вашата база данни.

en: %s revision in your database. | %s revisions in your database.
bg_BG[0]: %s ревизия във вашата база данни.
bg_BG[1]: %s ревизии във вашата база данни.

en: %s spam comment in your database. | %s spam comments in your database.
bg_BG[0]: %s спам коментар във вашата база данни
bg_BG[1]: %s спам коментари във вашата база данни

en: %s table to optimize in your database. | %s tables to optimize in your database.
bg_BG[0]: %s таблица за оптимизиране във вашата база данни.
bg_BG[1]: %s таблици за оптимизиране във вашата база данни.

en: %s transient in your database. | %s transients in your database.
bg_BG[0]: %s преходен процес във вашата база данни.
bg_BG[1]: %s преходни процеси във вашата база данни.

en: %s trashed comment in your database. | %s trashed comments in your database.
bg_BG[0]: %s коментар в кошчето на вашата база данни
bg_BG[1]: %s коментари в кошчето на вашата база данни

en: %s trashed post in your database. | %s trashed posts in your database.
bg_BG[0]: %s публикация в кошчето на вашата база данни.
bg_BG[1]: %s публикации в кошчето на вашата база данни.

en: %s: Cache cleared.
bg_BG: %s: Кешът е изчистен.

en: %s: Post cache cleared.
bg_BG: %s: Кешът на публикации е изчистен.

en: %s: Term cache cleared.
bg_BG: %s: Кешът на условията е изчистен.

en: %s: User cache cleared.
bg_BG: %s: Кешът на потребителите е изчистен.

en: <br>Cart, checkout and "my account" pages set in <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> will be detected and never cached by default.
bg_BG: <br>Настроени страници за количка, плащане и "моят акаунт\ "<strong>%1$s%2$s%3$s</strong> ще бъде открито и никога няма да се кешира по подразбиране.

en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
bg_BG: <strong>%1$s</strong> не е бил деактивиран заради липсващи права за писане.<br>
    Получете <strong>%2$s</strong>права за писане и опитайте отново деактивирането, или деактивирайте сега:

en: <strong>%s</strong>: One or more plugins have been enabled or disabled, clear the cache if they affect the front end of your site.
bg_BG: <strong>%s</strong>: Една или повече приставки са активирани или деактивирани, изчистете кеша, ако те влияят на сайта ви.

en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
bg_BG: <strong>%s</strong>: Следните приставки не са съвместими с тази приставка и може да предизвикат неочаквани резултати:

en: <strong>It is a temporary deactivation.</strong> I am just debugging an issue.
bg_BG: <strong>Това е временно деактивиране.</strong> Просто отстранявам грешки .

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
bg_BG: <strong>JS</strong> файлове с отложено зареждане на JavaScript

en: A beta version is usually one that has new features and improvements, but we want to test it a little more before full launch.
bg_BG: Бета версията обикновено е тази, която има нови функции и подобрения, но ние		искаме	да го тестваме	още малко преди пълното стартиране.

en: API key
bg_BG: API ключ

en: Activate Imagify
bg_BG: Активиране на Imagify

en: Activate Preloading
bg_BG: Активирайте предварително зареждане

en: Activate Rocket Tester
bg_BG: Активиране на Rocket Tester

en: Activate Rocket analytics
bg_BG: Активиране на Rocket analytics

en: Activate combine CSS
bg_BG: Активиране на комбиниране на CSS

en: Activate minify CSS
bg_BG: Активиране на CSS минифицирането

en: Activate minify JavaScript
bg_BG: Активирана на минифицирането на JavaScript

en: Activate sitemap-based cache preloading
bg_BG: Активирайте предварително зареждане на кеша според картата на сайта

en: Activate these options on this post:
bg_BG: Активиране на опции за публикацията:

en: Active plugins:
bg_BG: Активни плъгини:

[ctx: Active state of checkbox]
en: On
bg_BG: Включено

en: Add CNAME
bg_BG: Добавете CNAME

en: Add URL
bg_BG: Добавяне на URL

en: Add more features
bg_BG: Добавете още функции

en: Add-on status
bg_BG: Състояние на добавката

en: Advanced
bg_BG: Разширени

en: Advanced Rules
bg_BG: Разширени правила

en: Affected file/folder: %s
bg_BG: Засегнат файл/папка: %s

en: All files
bg_BG: Всички файлове

en: All in One SEO XML sitemap
bg_BG: Всичко в една SEO XML карта на сайта

en: All languages
bg_BG: Всички езици

en: All transients
bg_BG: Всички преходни процеси

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, <a href="%s">contact support</a>.
bg_BG: Възникна неочаквана грешка. Нещо може би се обърка с WP-Rocket.me или с конфигурацията на този сървър&#8217;s. Ако продължавате да имате проблеми, <a href="%s">свържете се с поддръжката</a>.

en: Anonymized WP Rocket settings:
bg_BG: Анонимизирани настройки на WP Rocket:

en: Apply safe mode
bg_BG: Приложете безопасен режим

en: Ask support
bg_BG: Искане на помощ

en: Auto Drafts
bg_BG: Автоматични чернови

en: Automatic cleanup
bg_BG: Автоматично почистване

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade and compatibility.
bg_BG: Автоматично подобрява вашата конфигурация на Cloudflare за скорост, производителност степен и съвместимост.

en: Backup your database before you run a cleanup!
bg_BG: Архивирайте вашата база данни, преди да стартирате почистването ѝ!

en: Basic
bg_BG: Основни

en: Basic Settings
bg_BG: Основни настройки

en: Basic cache options
bg_BG: Основни кеш опции

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
bg_BG: Преди да можете да качите и импортирате файла, трябва да поправите следната грешка:

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect <strong>if granted permission.</strong>
bg_BG: По-долу е даден подробен изглед на всички данни, които WP Rocket ще събере <strong> ако

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
bg_BG: Отдолу е подробен изглед на всичките данни, които WP Rocket ще събира, ако разрешите достъп. WP Rocket никога няма да трансферира домейн имена или email адреси (освен за валидация на лиценз), IP адреси, или API ключове от трети лица.

en: Cache
bg_BG: Кеш

en: Cache Lifespan
bg_BG: Продължителност на кеша

en: Cache lifespan is the period of time after which all cache files are removed.<br>Enable %1$spreloading%2$s for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
bg_BG: Продължителност на кеша е период от време, след което всички кеш файлове ще се премахнат.<br>Разрешаване на %1$sspreloading%2$s за кеша за да се възстановиотново автоматично след като времето му изтече.

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Choose a domain from the list
bg_BG: Изберете домейн от списъка

en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
bg_BG: Изберете файл от Вашият компютър (максимален размер: %s)

en: Clear Cloudflare cache
bg_BG: Изчистване на Cloudflare кеша

en: Clear all Cloudflare cache files
bg_BG: Изчистване на всички кеш файлове на Cloudflare

en: Clear all Sucuri cache files
bg_BG: Изчистване	на	всички	кеш	файлове на Sucuri

en: Clear cache
bg_BG: Изчистване на кеша

en: Clear cache after
bg_BG: Изчистване на кеша след

en: Clear this cache
bg_BG: Изчистване на кеша

en: Clear this post
bg_BG: Изчистете тази публикация

en: Close
bg_BG: Затвори

[ctx: Cloudflare]
en: Find your API key
bg_BG: Намери своя API key

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
bg_BG: Глобален API ключ:

en: Cloudflare Email and API key are not set
bg_BG: Cloudflare Email и API ключът не са зададени

en: Cloudflare cache level error: %s
bg_BG: Cloudflare грешка в нивото на кеша: %s

en: Cloudflare cache level set to %s
bg_BG: Нивото на кеша в Cloudflare е зададено на %s

en: Cloudflare cache purge error: %s
bg_BG: Грешка при изчистване на кеша в Cloudflare: %s

en: Cloudflare cache successfully purged
bg_BG: Кешът на Cloudflare е изчистен успешно

[ctx: Cloudflare caching level]
en: Standard
bg_BG: Стандартен

en: Cloudflare credentials
bg_BG: Идентификационни данни на Cloudflare

en: Cloudflare development mode %s
bg_BG: Cloudflare режим на разработка %s

en: Cloudflare development mode error: %s
bg_BG: Cloudflare грешка при режим на разработване: %s

en: Cloudflare settings
bg_BG: Настройки на Cloudflare

en: Combine CSS files <em>(Enable Minify CSS files to select)</em>
bg_BG: Комбиниране на CSS файлове <em>(Активирайте Minify CSS файлове, за да изберете)</em>

en: Combine CSS merges all your files into 1, reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
bg_BG: Комбиниране на CSS свързва всички файлове в 1, намалява HTTP заявките. Не е препоръчително, ако Вашият сайт използва HTTP/2. %1$sПовече информация%2$s

en: Combine Google Fonts files
bg_BG: Комбиниране на Google Fonts файловете

en: Combining Google Fonts will reduce the number of HTTP requests.
bg_BG: Комбиниране на Google Fonts ще намали броя на HTTP заявките.

en: Compress image to make your website faster, all while maintaining image quality.
bg_BG: Компресирайте изображението, за да е	сайта ви	по-бърз, като същевременно поддържате изображението качествено

en: Compress your images
bg_BG: Компресиране на изображенията ви

en: Congratulations!
bg_BG: Честито!

en: Connection to Cloudflare failed
bg_BG: Връзката с Cloudflare не бе успешна

en: Continue to the options to further optimize your site!
bg_BG: Продължете към опциите за допълнителна оптимизация на вашия сайт!

en: Could not get a response from the Sucuri firewall API.
bg_BG: Няма отговор от API на защитната стена на Sucuri.

en: Create a debug log file.
bg_BG: Създаване	на	регистрационен	файл за отстраняване на грешки.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: %2$s
bg_BG: Критичният CSS за %1$s не е генериран. Грешка: %2$s

en: Critical CSS for %s generated.
bg_BG: Критичният CSS за %s е генериран.

en: Critical CSS generation encountered one or more errors.
bg_BG: При генерирането на критичния CSS се получиха една или повече грешки.

en: Critical CSS generation finished for %1$d of %2$d page types.
bg_BG: Генерирането на критичния CSS приключи за %1$d на %2$d типове страници.

en: Critical CSS generation is currently running: %1$d of %2$d page types completed. (Refresh this page to view progress)
bg_BG: Понастоящем се изпълнява генериране на критичния CSS: %1$d на %2$d типове страници завършен. (Опреснете тази страница, за да видите напредъка)

en: Curl functions are disabled, they are required for the Cloudflare Add-on to work correctly.
bg_BG: Curl функционалност е изключена, тя е необходима за добавката на Cloudflare , за да работи коректно.

en: Current site language:
bg_BG: Текущ език на сайта:

en: Current theme:
bg_BG: Текуща тема:

en: Daily
bg_BG: Дневно

en: Dashboard
bg_BG: Табло

en: Database
bg_BG: База данни

en: Database optimization process is complete. Everything was already optimized!
bg_BG: Процесът на оптимизация на базата данни е завършен. Всичко беше оптимизирано!

en: Database optimization process is complete. List of optimized items below:
bg_BG: Процесът на оптимизация на базата данни е завършен. Списъкът на оптимизираните елементи е по-долу:

en: Database optimization process is running
bg_BG: Процесът за оптимизация на базата данни в ход

en: Days
bg_BG: Дни

en: Deactivate
bg_BG: Деактивиране

en: Debug mode
bg_BG: Режим за отстраняване на грешки

en: Disable
bg_BG: Деактивиране

en: Dismiss this notice.
bg_BG: Скрийте това съобщение.

en: Do not limit
bg_BG: Не ограничавайте

en: Docs
bg_BG: Документи

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Don’t worry, WP Rocket’s page caching and settings will still function correctly.
bg_BG: Не се притеснявайте, кеширането и настройките на страниците на WP Rocket ще продължат да функционираткоректно

en: Download a backup file of your settings
bg_BG: Изтегляне на архивен файл с вашите настройки

en: Download settings
bg_BG: Настройки за сваляне

en: Download the zip file
bg_BG: Сваляне на zip файл

en: Email address
bg_BG: Email адрес

en: Enable Content Delivery Network
bg_BG: Разрешаване на Мрежа за Доставка на Съдържание

en: Enable caching for logged-in WordPress users
bg_BG: Разрешаване на кеширането за влезли в WordPress потребители

en: Enable caching for mobile devices
bg_BG: Разрешаване на кеширането за мобилни устройства

en: Enable for iframes and videos
bg_BG: Разрешаване за iframes и видеа

en: Enable for images
bg_BG: Разрешаване за изображения

en: Error when contacting Sucuri firewall API.
bg_BG: Грешка при свързване с API на защитната стена на Sucuri.

en: Error when contacting Sucuri firewall API. Error message was: %s
bg_BG: Грешка при свързване с API на защитната стена на Sucuri. Съобщението за грешка беше: %s

en: Expiration Date
bg_BG: Срок на годност

en: Expired transients
bg_BG: Изтекли преходни процеси

en: Export settings
bg_BG: Експортиране на настройките

en: FAQ
bg_BG: ЧЗВ

en: File Optimization
bg_BG: Оптимизация на файл

en: Files size: %1$s. Number of entries: %2$s.
bg_BG: Размер на файловете:	%1$s.	Брой влизания: %2$s.

en: Fine-tune cache rules
bg_BG: Фина настройка на кеш правилата

en: Force deactivation
bg_BG: Принудително деактивиране

en: Frequency
bg_BG: Честота

en: Frequently Asked Questions
bg_BG: Често задавани въпроси

en: Generate cache files
bg_BG: Генериране на кеш файлове

en: Get help, account info
bg_BG: Намерете помощ, информация за акаунт

en: Go back
bg_BG: Връщане

en: Got an invalid response from the Sucuri firewall API.
bg_BG: Получих невалиден отговор от API на защитната стена на Sucuri.

en: Has version %s caused an issue on your website?
bg_BG: Версията %s причини ли проблем на вашия сайт?

en: Hours
bg_BG: Часове

en: How to correctly measure your website’s loading time
bg_BG: Как правилно да измервате времето за зареждане на вашия сайт

en: How to measure the load time of your site:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/</a>
bg_BG: Как да измерите времето за зареждане на вашия сайт:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/</a>

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sGZIP compression%3$s conflicts with WP Rocket %2$sGZIP compression%3$s
bg_BG: %1$s %2$sGZIP компресия%3$s е в конфликт с WP Rocket %2$sGZIPкомпресия%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: Please deactivate the following %s option which conflicts with WP Rocket features: | Please deactivate the following %s options which conflict with WP Rocket features:
bg_BG[0]: Деактивирайте тази опция %s, която е в конфликт с WP Rocket функция:
bg_BG[1]: Деактивирайте тези опции %s, които са в конфликт с WP Rocket функция:

en: I agree to share anonymous data with the development team to help improve WP Rocket. %1$sWhat info will we collect?%2$s
bg_BG: Съгласен съм да споделям анонимни данни с екипа разработчици заподобряване на WP Rocket. %1$sКаква информация ще събираме?%2$s

en: I am part of the WP Rocket Beta Testing Program.
bg_BG: Аз съм част от WP Rocket Beta Testing Program.

en: I did not notice a difference in loading time
bg_BG: Не забелязах разлика във времето за зареждане

en: I did not notice a difference in loading time.
bg_BG: Не забелязах разлика във времето за зареждане.

en: If Varnish runs on your server, you must activate this add-on.
bg_BG: Ако Varnish работи на вашия сървър, трябва да активирате тази добавка.

en: If the issue persists, please %1$scontact support%2$s.
bg_BG: Ако проблемът продължава, %1$s се свържете с екипа за поддръжка%2$s.

en: If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
bg_BG: Ако не можете да надстройте, можете да се върнете към предишната версия като използвате бутона по-долу.

en: If you do not have a WP Rocket account, please %1$spurchase a license%2$s.
bg_BG: Ако нямате акаунт в WP Rocket, моля, %1$sзакупете лиценз%2$s.

en: If you don’t want to join the beta program, simply close this window.
bg_BG: Ако не искате да се присъедините към бета програмата, просто затворете този прозорец.

en: If you notice any errors on your website after having activated this setting, just deactivate it again, and your site will be back to normal.
bg_BG: Ако забележите някакви грешки на сайт ви след активирането на тези настройки, просто ги деактивирайте отново, и сайтът ви ще работи нормално.

en: Image Optimization
bg_BG: Оптимизация на изображението

en: Images
bg_BG: Изображения

en: Imagify Plugin Page
bg_BG: Страница на Imagify Plugin

en: Import settings
bg_BG: Настройки за импортиране

en: Import, Export, Rollback
bg_BG: Импортиране, експортиране, връщане назад

en: Improve browser caching for Facebook Pixel
bg_BG: Подобрете кеширането на браузъра за Facebook Pixel

en: Improve browser caching for Google Analytics
bg_BG: Подобрете кеширането на браузъра за Google Analytics

[ctx: Inactive state of checkbox]
en: Off
bg_BG: Изключено

en: Install Imagify
bg_BG: Инсталиране на Imagify

en: Install Imagify for Free
bg_BG: Инсталиране на Imagify безплатно

en: Integrate your CDN
bg_BG: Интегрирайте вашия CDN

en: Integrate your Cloudflare account with this add-on.
bg_BG: Интегрирайте вашия акаунт в Cloudflare с тази добавка.

en: Is the issue fixed? Now you can reactivate options one at a time to determine which one caused the problem. <a href="https://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-file-optimization/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">More info</a>
bg_BG: Проблемът решен ли е? Сега можете да активирате опциите една по една, за да определите коя е причинила проблема. <a href="https://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-file-optimization/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">Повече информация</a>

en: It can improve actual and perceived loading time as images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or about to enter) the viewport and reduces the number of HTTP requests. %1$sMore Info%2$s
bg_BG: Може да подобри времето за зареждане на изображения, рамки ивидеоклиповете ще се зареждат само когато започват (или предстои да започнат) в прозореца за гледанеи намалява броя на HTTP заявките. %1$sПовече информация%2$s

en: It is a great starting point to fix some of the most common issues.
bg_BG: Отправна	точка за	поправяне	на	някои от най-често срещаните проблеми.

en: Jetpack XML Sitemaps
bg_BG: Jetpack XML карти на сайта

en: Learn how to use best practices to correctly measure your site's performance.
bg_BG: Научете как да използвате най-добрите практики за правилно измерване на производителността на сайта ви

en: Learn more
bg_BG: Научете повече

en: Learn more.
bg_BG: Научване повече.

en: Let us know why you are deactivating WP Rocket so we can improve the plugin
bg_BG: Кажете ни защо деактивирате WP Rocket, за да можем да подобрим приставката

en: License
bg_BG: Лиценз

en: License validation failed. Our server could not resolve the request from your website.
bg_BG: Проверката на лиценза не бе успешна. Нашият сървър не можа да разреши заявката от вашия сайт.

en: License validation failed. This user account does not exist in our database.
bg_BG: Проверката на лиценза не бе успешна. Този потребителски акаунт не съществува в нашата база данни.

en: License validation failed. This user account is blacklisted.
bg_BG: Проверката на лиценза не бе успешна. Този потребителски акаунт е в черния списък.

en: License validation failed. You may be using a nulled version of the plugin. Please do the following:
bg_BG: Проверката на лиценза не бе успешна. Може да използвате хакнатата версия на приставката. Моля, направете следното:

en: License validation failed: %s
bg_BG: Проверката на лиценза не бе успешна: %s

en: Make sure you have an active %1$sWP Rocket license%2$s.
bg_BG: Уверете се, че имате активен %1$sWP Rocket лиценз%2$s.

en: Make sure you look at your site while logged out to see the fast, cached pages!
bg_BG: Уверете се, че разглеждате сайта си, докато сте излезли от него, за да видите бързите, кеширани страници!

en: May we have a little info about why you are deactivating?
bg_BG: Може ли да ни дадете малко информация защо деактивирате?

en: Minify CSS removes whitespace and comments to reduce the file size.
bg_BG: Минифициране на CSS премахва празните пространства и коментарите за да намали размера на файла.

en: Minify JavaScript files
bg_BG: Минифициране на JavaScript файловете

en: Minify JavaScript removes whitespace and comments to reduce the file size.
bg_BG: Минифициране на JavaScript файловете премахва празното място и коментарите за да намали размера на файла.

en: Minifying HTML removes whitespace and comments to reduce the size.
bg_BG: Минифицирането на HTML премахва празните пространства и коментарите за да намали размера.

en: Minutes
bg_BG: Минути

en: Missing Cloudflare zone ID. %s could not fix this automatically.
bg_BG: Липсва ID на зона в Cloudflare. %s не можа да поправи това автоматично.

en: Mobile Cache
bg_BG: Мобилен кеш

en: Modify options
bg_BG: Промяна на опциите

en: Monthly
bg_BG: Месечно

en: More details
bg_BG: Повече детайли

en: More on Imagify:
bg_BG: Повече за Imagify:

en: My Account
bg_BG: Моят акаунт

en: My PageSpeed or GT Metrix score did not improve
bg_BG: Резултатът ми в PageSpeed или GT Metrix не се подобри

en: My PageSpeed or GTMetrix <strong>score did not improve.</strong>
bg_BG: My PageSpeed or GTMetrix <strong>резултатът не се подобри.</strong>

en: My Status
bg_BG: Моят статус

en: My host already has its own caching system.
bg_BG: Моят хост вече има собствена кешираща система.

en: Need Help?
bg_BG: Нужда от помощ?

en: Never Cache Cookies
bg_BG: Никога не кеширайте бисквитки

en: Never cache this page
bg_BG: Никога да не се кешира тази страница

en: No domain available in your Cloudflare account
bg_BG: Няма достъпен домейн за Вашият Cloudflare акаунт

en: No, thanks
bg_BG: Не, благодаря

en: Not required for services like Cloudflare and Sucuri. Please see our available %1$sAdd-ons%2$s.
bg_BG: Не се изисква за услуги като Cloudflare и Sucuri. Моля, вижте нашия достъпен %1$sAdd-ons%2$s.

en: Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
bg_BG: След като бъде извършена оптимизацията на базата данни, няма начин да я отмените.

en: One-Click Add-ons are features extending available options without configuration needed. Switch the option "on" to enable from this screen.
bg_BG: One-Click Add-ons са функции, разширяващи наличните опции без необходима конфигурация. Включете опцията "on", за да активирате от този екран.

en: Optimal settings
bg_BG: Оптимални настройки

en: Optimize
bg_BG: Оптимизиране

en: Optimize Tables
bg_BG: Оптимизиране на таблици

en: Optimize, reduce bloat
bg_BG: Оптимизиран, намаляване на излишните записи

en: Other
bg_BG: Други

en: PHP %1$s. To use this WP Rocket version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %1$s or higher.
bg_BG: PHP %1$s. За да използвате тази версия на WP Rocket, попитайте вашия уеб хост как да надстройте сървъра си до PHP %1$s или по-висока.

en: PHP version number:
bg_BG: PHP версия:

en: Please %1$scontact support%2$s.
bg_BG: %1$sСвържете се с поддръжката%2$s.

en: Please contact your host to check if CRON is working.
bg_BG: Моля, свържете се с вашия хост, за да проверите дали CRON работи.

en: Please see %1$sthis guide%2$s for more info.
bg_BG: Вижте %1$sтова ръководство%2$s за повече информация.

en: Plugin install failed.
bg_BG: Инсталирането на приставката не бе успешно.

en: Plugin installed successfully.
bg_BG: Приставката е инсталирана успешно.

en: Plugin names of all active plugins
bg_BG: Всички активни плъгини

en: Post revisions and drafts will be permanently deleted. Do not use this option if you need to retain revisions or drafts.
bg_BG: Ревизиите и черновите на публикациите ще бъдат изтрити завинаги. Не използвайте тази опция, ако трябва да запазите редакции или чернови.

en: Preload
bg_BG: Презареждане

en: Preload cache
bg_BG: Презареждане на кеша

en: Preload complete: %d pages have been cached.
bg_BG: Предварителното зареждане завърши: %d страници са кеширани.

en: Preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: %2$s. Security measures could be preventing access. %3$sLearn more%4$s.
bg_BG: Предварителното зареждане намери грешка.%1$s не е достъпнокод на отговора: %2$s. Мерките за сигурност може да попречат на достъпа. %3$ssНаучете повече%4$s.

en: Preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 404. Please make sure your homepage is accessible in your browser. %2$sLearn more%3$s.
bg_BG: Предварителното зареждане намери грешка. %1$s не е достъпно код на отговора: 404. Уверете се, че вашата начална страница е достъпна във вашия браузър. %2$sLearn morе%3$s.

en: Preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 500. Please check with your web host about server access. %2$sLearn more%3$s.
bg_BG: Предварителното зареждане намери грешка. %1$s не е достъпно код на отговора: 500. Моля, обърнете се към вашия хостинг за достъп до сървъра. %2$sНаучете повече%3$s.

en: Preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because it returned the following response code: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
bg_BG: Предварителното зареждане намери грешка. Не може да зареди връзките на %1$s, защото върна, следният отговор с код: %2$s. %3$sНаучете повече%4$s.

en: Preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because of the following error: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
bg_BG: Предварителното зареждане попадна на грешка. Невъзможно свързване чрез връзките на %1$s, защото има грешка: %2$s. %3$sНаучете повече%4$s.

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
bg_BG: Презаредете картата на сайта от плъгина Jetpack

en: Provide your account email, global API key, and domain to use options such as clearing the Cloudflare cache and enabling optimal settings with WP Rocket.
bg_BG: предоставете имейл адреса на вашия акаунт, глобалния API ключ и домейна, за да използвате опции като изчистване на кеша на Cloudflare и активиране на оптимални настройки с WP Rocket.

en: Provides a fallback if auto-generated critical path CSS is incomplete. %1$sMore info%2$s
bg_BG: Предоставя отговор , ако автоматично генерирания път към CSS е непълен. %1$sПовече информация%2$s

en: Purge OPCache
bg_BG: Пречистване на OPCache

en: Purge OPCache content
bg_BG: Пречистване на съдържанието на OPCache

en: Purge OPcache
bg_BG: Изчистване на OPcache

en: Purge this URL
bg_BG: Изчистете този URL

en: Purges cached resources for your website. %s
bg_BG: Очиства кешираните ресурси на вашия сайт. %s

en: Quick Actions
bg_BG: Преглед на акаунта ми

en: Re-install version %s
bg_BG: Преинсталирайте версията  %s

en: Read more
bg_BG: Прочетете още

en: Read our guide
bg_BG: Прочетете нашето ръководство

en: Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
bg_BG: Прочетете %1$sдокументацията%2$s за допълнителни указания.

en: Read the documentation
bg_BG: Прочетете документацията

en: Reduce activity
bg_BG: Намаляване на активността

en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically. %1$sWhy?%2$s
bg_BG: Намалете продължителността на 10 часа или по-малко, ако забелязвате проблеми които се появяват периодично. %1$sЗащо?%2$s

en: Refresh info
bg_BG: Обновяване на информацията

en: Regenerate Critical CSS
bg_BG: Възстановяване на критичния CSS

en: Regenerate Critical Path CSS
bg_BG: Регенериране на критичния път на CSS

en: Reinstall
bg_BG: Преинсталиране

en: Reinstall version %s
bg_BG: Преинсталиране на версия %s

en: Remove all cached files
bg_BG: Премахване на всички кеширани файлове

en: Remove query strings from static resources
bg_BG: Премахване на query strings от статичните ресурси

en: Removes the version query string from static files (e.g. style.css?ver=1.0) and encodes it into the filename instead (e.g. style-1.0.css). Can improve your GTMetrix score. %1$sMore info%2$s
bg_BG: Премахване на версията на заявката от статичните файлове (напр. style.css?ver=1.0) и кодирането им в файлово име вместо (напр. style-1.0.css). Може да подобрите Вашата GTMetrix оценка. %1$sПовече информация%2$s

en: Replace YouTube iframe with preview image
bg_BG: Заместете YouTube iframe с преглед на изображението

en: Replace site's hostname with:
bg_BG: Заменете името на хоста си с:

en: Return
bg_BG: Връщане

en: Review of Image Compression Plugins
bg_BG: Преглед на Image Compression Plugins

en: Review your site in a private/logged out browser window.
bg_BG: Прегледайте сайта си в поверителен/или сте излязли прозорец на браузъра.

en: Revisions
bg_BG: Ревизии

en: Rocket Add-ons are complementary features extending available options.
bg_BG: Rocket Add-ons са допълващи функции, разширяващи наличните.

en: Rollback
bg_BG: Отмяна

en: Safe mode applied.
bg_BG: Безопасният режим беше приложен.

en: Save Changes
bg_BG: Запазване	на	промените

en: Save and optimize
bg_BG: Запаметяване и оптимизиране

en: Schedule Automatic Cleanup
bg_BG: План за автоматично почистване

en: Send & Deactivate
bg_BG: Изпращане и деактивиране

en: Sensitive pages like custom login/logout URLs should be excluded from cache.
bg_BG: Чувствителните страници като URL адреси за влизане/излизане трябва да бъдат изключени от кеша.

en: Separate cache files for mobile devices
bg_BG: Отделни кеш файловете за мобилни устройства

en: Server type:
bg_BG: Тип сървър:

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Settings import failed:
bg_BG: Импортирането на настройки не бе успешно:

en: Settings import failed: incorrect filename.
bg_BG: Неуспешно импортиране на настройки: неправилно име на файл.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
bg_BG: Неуспешно импортиране на настройки: неправилен тип файл.

en: Settings import failed: no file uploaded.
bg_BG: Импортирането на настройките не бе успешно: няма качени файлове.

en: Settings import failed: unexpected file content.
bg_BG: Неуспешен импорт на настройки: непредвидено съдържание на файл.

en: Settings import failed: you do not have the permissions to do this.
bg_BG: Импортирането на настройки не бе успешно: нямате разрешения за това

en: Settings imported and saved.
bg_BG: Настройките са импортирани и запазени.

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са запазени.

en: Should only be used with Cloudflare's flexible SSL feature. URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use // instead of http:// or https://.
bg_BG: Трябва да се използва само с SSL функция на Cloudflare. URL адреси на статични файлове (CSS, JS, изображения) ще бъдат пренаписани ще се използва // вместо http:// или https://.

en: Show Sidebar
bg_BG: Показване на страничната лента

en: Sitemap preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: %2$s. Security measures could be preventing access. %3$sLearn more%4$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. %1$s не е достъпен поради отговор с код: %2$s. Мерките за сигурност може да попречат на достъпа. %3$ssНаучете повече%4$s.

en: Sitemap preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 404. Please make sure you entered the correct sitemap URL and it is accessible in your browser. %2$sLearn more%3$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. %1$s не е достъпен поради отговор с код: 404. Уверете се, че сте въвели правилния URL на картата на сайта и че е достъпен във вашия браузър. %2$sНаучете повече%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 500. Please check with your web host about server access. %2$sLearn more%3$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. %1$s не е достъпен поради отговор с код: 500. Уверете се, че вашия сървър е достъпен. %2$sНаучете повече%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not collect links from %1$s because of an error during the XML sitemap parsing. %2$sLearn more%3$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. Не може да зареди връзките от %1$s поради грешка по време на XML sitemap parsing. %2$sНаучете повече%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not collect links from %1$s because the file is empty. %2$sLearn more%3$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. Не може да зареди връзките от %1$s ,защото файлът е празен. %2$sНаучете повече%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because it returned the following response code: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. Не може да зареди връзките на %1$s защото върна отговор с код: %2$s. %3$sНаучете повече%4$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because of the following error: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
bg_BG: Предварителното зареждане на картата на сайта намери грешка. Не може да зареди линковете на %1$s защотоима грешка: %2$s. %3$sНаучете повече%4$s.

en: Sitemap preload: %d pages have been cached.
bg_BG: Презареждане на карта на сайта: %d страници са били кеширани.

en: Sitemap preload: %d uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
bg_BG: Презареждане на карта на сайта: %d не кеширани страници вече са били презаредени. (опреснете за да видите прогреса)

en: Sitemaps for preloading
bg_BG: Карта на сайта за предварително зареждане

en: Skip & Deactivate
bg_BG: Пропускане и Деактивиране

en: Sorry, you are not allowed to do that.
bg_BG: За съжаление нямате право да правите това.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
bg_BG: За съжаление нямате право да инсталирате приставки на този сайт.

en: Spam Comments
bg_BG: Спам коментари

en: Spam and trashed comments will be permanently deleted.
bg_BG: Спамът и коментарите в кошчето, ще бъдат изтрити завинаги.

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line).
bg_BG: Посочете URL(и) на файлове, които не трябва да се обслужват чрез CDN (по един на ред).

en: Specify URLs of pages or posts that should never be cached (one per line)
bg_BG: Посочете URL адреси на страници или публикации, които никога не трябва да се кешират (по един на ред)

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
bg_BG: Посочете URL адресите, за които винаги да сеизчиства кеша, когато актуализирате публикация или страница (една на ред)

en: Specify XML sitemap(s) to be used for preloading
bg_BG: Посочете XML карта на сайта, която да се използва за предварително зареждане

en: Specify query strings for caching (one per line)
bg_BG: Посочете query strings за кеширане (една на страница)

en: Specify the IDs of cookies that, when set in the visitor's browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
bg_BG: Посочете IDs на бисквитките, които, когато са зададени в браузъра на посетителя, трябвада предотвратяват кеширането на дадена страница (по една на ред)

en: Specify time after which the global cache is cleared<br>(0 = unlimited )
bg_BG: Определете време след което глобалният кеш ще се изтрие<br>(0 = неограничено )

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
bg_BG: Уточнете user agent strings, които никога няма да кешират страници (една на ред)

en: Speed up your site for mobile visitors.
bg_BG: Ускорете сайта си за посетители с мобилни устройства.

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
bg_BG: Ускорете Вашият сайт и увеличете Вашето SEO, като намалите размера на изображенията без да губите качество с Imagify.

en: Start cache preloading
bg_BG: Започнете предварително зареждане на кеша

en: Static Files
bg_BG: Статични файлове

en: Still cannot find a solution?
bg_BG: Все още не можете да намерите решение?

en: Stop Preload
bg_BG: Спрете предварително зареждане

en: Submit a ticket and get help from our friendly and knowledgeable Rocketeers.
bg_BG: Изпратете билете и получете помощ от знаещите, Rocketeers.

[ctx: Sucuri]
en: Find your API key
bg_BG: Намиране на вашия API ключ

en: Sucuri credentials
bg_BG: Sucuri идентификационни данни

en: Sucuri firewall API key is invalid.
bg_BG: API ключът на защитната стена на Sucuri е невалиден.

en: Sucuri firewall API key was not found.
bg_BG: Ключът за API на защитната стена на Sucuri не е намерен.

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Synchronize Sucuri cache with this add-on.
bg_BG: Синхронизиране на кеша на Sucuri с тази добавка.

en: Tables
bg_BG: Таблици

en: Temporarily activate development mode on your website. This setting will automatically turn off after 3 hours. %1$sLearn more%2$s
bg_BG: Временно активиране на режима за разработка на вашия уебсайт. Тази настройка ще се изключи автоматично след 3 часа. %1$sНаучете повече%2$s

en: Thank you!
bg_BG: Благодарим Ви!

en: Thanks for choosing to participate in the WP Rocket beta program!
bg_BG: Благодарим ви, че избрахте да участвате в бета програмата WP Rocket!

en: The API returned an empty response.
bg_BG: API върна празен отговор.

en: The API returned an invalid response code.
bg_BG: API върна невалиден код за отговор.

en: The Sucuri firewall API returned an unknown error.
bg_BG: API на защитната стена на Sucuri връща непозната грешка.

en: The Sucuri firewall API returned the following error: %s | The Sucuri firewall API returned the following errors: %s
bg_BG[0]: API на защитната стена на Sucuri връща следната грешка: %s
bg_BG[1]: API на защитната стена на Sucuri връща следните грешки: %s

en: The additional options are not required for a fast site, they are for fine-tuning.
bg_BG: Допълнителните опции не се изискват за бърз сайт, а за фини

en: The best way to see the improvement WP Rocket provides is to perform speed tests. Follow this guide to correctly measure the load time of your website:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/</a>
bg_BG: Най-добрият начин да видите подобрението, което предлага WP Rocket, е да осигурите  изпълнението на тестове за бързина. Следвайте това ръководство, за да измервате правилно времето за зареждане на вашия сайт:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/</a>

en: The critical CSS content could not be saved as a file in %s.
bg_BG: Критичният CSS не може да бъде записан като файл в %s.

en: The debug file could not be deleted.
bg_BG: Файлът за отстраняване на грешки не можа да бъде изтрит.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to address multiple URLs under a given path.
bg_BG: Частта на домейна в URL адреса ще бъде премахната автоматично. <br>Използвайте (.*) заместващи символи за адресиране на множество URL адреси за даден път.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
bg_BG: Частта от домейна в URL адреса ще бъде премахната автоматично. <br>Използвайте (.*) заместващи символи за изключване на всички файлове от даден тип файлове, намиращи се в определен път.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*).css wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
bg_BG: Домейнът част от URL-ът ще бъде премахнат автоматично.<br>Използване на (.*).css заместващи символи изключващи всички CSS файлове намиращи се в специфични пътища.

en: The following code should have been written to this file:
bg_BG: Следният код трябва да бъде написан към този файл:

en: The following pattern is invalid and has been removed: | The following patterns are invalid and have been removed:
bg_BG[0]: Следният модел е невалиден и е премахнат:
bg_BG[1]: Следните модели са невалидни и са премахнати:

en: The log file could not be read.
bg_BG: Файлът на дневника не може да бъде прочетен.

en: The log file does not exist.
bg_BG: Файлът на дневника не съществува.

en: The logs are not saved into a file.
bg_BG: Дневниците не се записват във файл.

en: The plugin <strong>broke my layout</strong> or some functionality.
bg_BG: Плъгина <strong>развали оформлението</strong> или някаква функционалност.

en: The plugin broke my layout or some functionality
bg_BG: Приставката наруши оформлението ми или някаква функционалност

en: The plugin is <strong>too complicated to configure.</strong>
bg_BG: Приставката е <strong>твърде сложна за конфигуриране.</strong>

en: The plugin is too complicated to configure
bg_BG: Приставката е твърде сложна за конфигуриране

en: There seems to be an issue validating your license. Please see the error message below. | There seems to be an issue validating your license. You can see the error messages below.
bg_BG[0]: Има проблем с валидирането на вашия лиценз. Моля, вижте грешката в съобщението по-долу.
bg_BG[1]: Има проблем с валидирането на вашия лиценз. Моля, вижте грешката в съобщенията по-долу.

en: This can significantly improve your loading time if you have a lot of YouTube videos on a page.
bg_BG: Това може значително да подобри времето ви за зареждане, особено ако имате много YouTube видеа на страницата.

en: This could break things!
bg_BG: Това може да доведе до повреди!

en: This license key is not recognized.
bg_BG: Този лицензен ключ не е разпознат.

en: This type of issue can usually be fixed by deactivating some options in WP Rocket.
bg_BG: Този тип проблем обикновено може да бъде отстранен чрез деактивиране на някои опции в WPRocket.

en: This website is not allowed.
bg_BG: Този сайт не е позволен.

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
bg_BG: Това ще ни помогне да подобрим WP Rocket за Вас в бъдеще.

en: To function properly, %1$s %2$s requires at least:
bg_BG: За да функционира правилно, %1$s %2$s изисква поне:

en: To resolve, please contact support.
bg_BG: За да разрешите проблема, свържете се с екипа за поддръжка.

en: To see the benefit WP Rocket is already providing, measure the speed of your site using a tool like Pingdom:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/</a>
bg_BG: За да видите ползата, която WP Rocket вече предоставя, измерете скоростта на вашиясайт с помощта на инструмент като Pingdom:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/</a>

en: Tools
bg_BG: Инструменти

en: Transients
bg_BG: Преходни процеси

en: Trashed Comments
bg_BG: Изхвърлени в коша коментари

en: Trashed Posts
bg_BG: Изхвърлени в коша публикации

en: Troubleshoot: %1$sHow to make system files writeable%2$s
bg_BG: Отстраняване на повреди: %1$sКак да направите да получите права за писане%2$s  в системните файлове

en: Try clicking %1$sSave Changes%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
bg_BG: Кликнете %1$sЗапазете промените%2$s по-долу. Ако грешката продължава, следвайте %3$sтова ръководство%4$s.

en: Unavailable
bg_BG: Не достъпен

en: Upgrade your %1$saccount%2$s or %3$stransfer your license%2$s to this domain.
bg_BG: Надстройте своя %1$sакаунт%2$s или%3$s прехвърлете вашия лиценз%2$s към този

en: Upload file and import settings
bg_BG: Качване на файла и импортиране на настройките

en: Use a private browser to check your website's speed and visual appearance.
bg_BG: Използване на поверителен прозорец на браузър, за проверка на скоростта на "на сайта и неговия външен вид

en: User Cache
bg_BG: Потребителски кеш

en: WP Rocket Settings
bg_BG: Настройки на WP Rocket

en: WP Rocket feedback
bg_BG: WP Rocket обратна връзка

en: WP Rocket is now activated and already working for you.
bg_BG: WP Rocket вече е активиран и работи за вас.

en: WP Rocket makes your site faster. The PageSpeed grade or GTMetrix score are not indicators of speed.  Neither your real visitors, nor Google will ever see your website’s “grade”. Speed is the only metric that matters for SEO and conversions.
bg_BG: WP Rocket прави вашия сайт по-бърз. Оценката на PageSpeed или GTMetrix не са показатели за скорост. Нито вашите истински посетители, нито Google никога няма да видят „оценката“ на уебсайта ви. Скоростта е единственият показател, който има значение за SEO и конверсиите.

en: WP Rocket now collects these metrics from your website:
bg_BG: WP Rocket сега ще събира тези метрики от Вашият сайт:

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.
bg_BG: WP Rocket не успя да потвърди автоматично вашия лиценз.

en: WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
bg_BG: WP Rocket никога няма да предава имена на домейни или имейл адреси (с изключение на	за проверка на лиценза), IP адреси или API ключове на трети страни.

en: Watch the video
bg_BG: Изгледайте видеото

en: We also enable options that provide immediate benefits to your website.
bg_BG: Също така даваме възможност за опции, които осигуряват пряки ползи за вашия сайт.

en: We are sorry to hear you are finding it difficult to use WP Rocket.
bg_BG: Съжаляваме да чуем, че ви е трудно да използвате WP Rocket.

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
bg_BG: Ние автоматично засичаме картата на сайта генерирана от %s плъгина. Вие можете да отметнете опцията за да я презаредите.

en: We detected you use a plugin that requires a separate cache for mobile, and automatically enabled this option for compatibility.
bg_BG: Засякохме, че използвате плъгин, който изисква разделен кеш за мобилни устройства и автоматично разрешихме тази опция за съвместимост.

en: Weekly
bg_BG: Седмично

en: We’d love it if you took our beta versions for a ride, but please keep in mind that it might be less stable than our other releases. Don’t worry, you can switch back to a full release version at any time.
bg_BG: Ще се радваме, ако изпробвате нашата	бета версия	имайте предвид, че	тя	може	да е по-малко стабилна	от другите ни версии. Не се притеснявайте, вие	може да се върнете към стабилна	версия по всяко време.

en: What info will we collect?
bg_BG: Каква информация ще събираме?

en: What is the name of your web host?
bg_BG: Какво е името на вашия хост?

en: When you enable preloading WP Rocket will generate the cache starting with the links on your homepage followed by the sitemaps you specify. Preloading is automatically triggered when you add or update content and can also be manually triggered from the admin bar or from the %1$sWP Rocket Dashboard%2$s.
bg_BG: Когато активирате предварително зареждане, WP Rocket ще генерира кеша, започвайки с връзките на вашата начална страница, последвани от картите на сайта, които сте посочили. Предварително зареждане автоматично се задейства, когато добавяте или актуализирате съдържание и може да бъде ръчно задействана от администраторската лента или от %1$sWP Rocket "Табло%2$s.

en: Which WP Rocket settings are active
bg_BG: Кои настройки на WP Rocket са активни

en: Why Google PageSpeed grade should not matter
bg_BG: Защо оценката на Google PageSpeed не трябва да има значение

en: Why you should not be chasing a PageSpeed score:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/the-truth-about-google-pagespeed-insights/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/the-truth-about-google-pagespeed-insights/</a>
bg_BG: Защо не трябва да преследвате определен резултат от PageSpeed:<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/the-truth-about-google-pagespeed-insights/?utm_source=wp_plugin&utm_medium=wp_rocket" target="_blank">https://wp-rocket.me/blog/the-truth-about-google-pagespeed-insights/</a>

en: WordPress %1$s. To use this WP Rocket version, please upgrade WordPress to version %1$s or higher.
bg_BG: WordPress %1$s. За да използвате тази версия на WP Rocket, надстройте WordPress до версия %1$s или по-висока.

en: WordPress version number:
bg_BG: WordPress версия:

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
bg_BG: Ще позволите ли на WP Rocket да събира не-чувствителни данни от този сайт?

en: Yes, allow
bg_BG: Да, позволявам

en: Yoast SEO XML sitemap
bg_BG: Yoast SEO XML карта на сайта

en: Yoast, the expert on all things related to SEO for WordPress states:
bg_BG: Yoast, експерта за всички неща свързани със състоянието на SEO на WordPress:

en: You can rollback to the previous major version here.<br>Then send us a support request.
bg_BG: Можете да се върнете към предишната версия тук. <br> След това ни изпратете искане за помощ

en: You have added as many sites as your current license allows.
bg_BG: Добавили сте толкова сайтове, колкото позволява текущият ви лиценз.

en: You have not activated logged-in user cache.
bg_BG: Не сте активирали кеша за влезлите потребители.

en: Your Cloudflare credentials are valid.
bg_BG: Идентификационните данни в Cloudflare са валидни.

en: Your installation seems to be missing core Kinsta files managing Cache clearing and CDN, which will prevent your Kinsta installation and WP Rocket from working correctly. Please get in touch with Kinsta support through your %1$sMyKinsta%2$s account to resolve this issue.
bg_BG: Вашата инсталация има липсващи Kinsta файлове управляващи изчистването на кеша и CDN, което ще доведе до неправилна работа Вашата Kinsta инсталация и WP Rocket . Моля свържете се с Kinsta поддръжката чрез Вашият %1$sMyKinsta%2$s акаунт за да разрешите този проблем.

en: Your license is not valid.
bg_BG: Вашият лиценз не е валиден.

en: Your mission: please send all feedback about our beta versions, including bug reports, to support@wp-rocket.me
bg_BG: Вашата задача	е:	да	ни	изпращате	всички отзиви за нашите бета версии, включително доклади за грешки, до	support@wp-rocket.me

en: Your site is hosted on %s, we have enabled Varnish auto-purge for compatibility.
bg_BG: Вашият сайт се хоства на %s, ние разрешихме авто-изчистване на Varnish за съвместинмост.

en: Your website should be loading faster now!
bg_BG: Вашият сайт трябва да се зарежда по-бързо сега!

en: [Google] just looks at how fast your website loads for users, so you don’t have to obsess over that specific score. You have to make sure your website is as fast as you can get it.
bg_BG: [Google] просто разглежда колко бързо се зарежда уебсайтът ви при потребителите, така че не трябва да се обсебвате от конкретен резултат. Трябва да се уверите, че вашият уебсайт е толкова бърз, колкото можете да бъде.

[ctx: button text]
en: Download settings
bg_BG: Настройки за сваляне

en: monthly
bg_BG: месечно

en: reserved for
bg_BG: запазено за

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
bg_BG: Забележка:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
bg_BG: Съвет за производителност:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
bg_BG: Засечена е функция от трета страна:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
bg_BG: Внимание:

en: version %s
bg_BG: версия	%s

en: weekly
bg_BG: седмично
